XIII Piknik Rodzinny - Pasja dla Zdrowia :)

Dnia 14 czerwca 2019r. na placu przy Ośrodku Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży z Interwencją Kryzysową w Lądku, już po raz 13-ty odbył się Piknik Rodzinny, jak co roku, zorganizowany we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Słupcy. Ta cykliczna impreza jest wspólnym świętowaniem z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego (30 maja), w połączeniu z Dniem Matki (26 maja), Dniem Ojca (23 czerwca) oraz z Dniem Dziecka (01 czerwca).

  To była pierwsza impreza z naszym nowym starostą – Panem Jackiem Bartkowiakiem, ale nie zabrakło też „starych przyjaciół”, a wśród nich zaproszeni Goście, tacy jak: Wójt Gminy Lądek – Pan Artur Miętkiewicz, proboszcz parafii - Ksiądz Dariusz Kolski,Pani Renata Nowinowska – Kierownik Zakładu Aktywności Zawodowej w Słupcy, Pani Anna Adamczyk Dyrektor Domu dla dzieci i Młodzieży Szansa w Kosewie wraz z wychowawcami i wychowankami , Kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej – Pan Sebastian Woźniak, Pani Ewa Jędrzak kurator zawodowy, Anna Pyrzyk pedagog z PPP w Słupcy, Beata Zamiatała asystent rodziny oraz Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kotuni – Pani Jolanta Kamińska wraz z Panią Justyną Skąpską.

 Tego roku przyświecało nam motto „Pasja dla zdrowia”, a wraz z nim 3 główne cele, tj.:

1) integracja rodzin zastępczych, kandydatów na rodziców zastępczych i ich biologicznych rodzin, zaproszonych gości oraz rodzin ze środowiska lokalnego, promowanie wspólnego spędzania czasu w sposób aktywny i pożyteczny;

2) promocja zdrowego stylu życia, profilaktyka zdrowotna;

3) promowanie różnego rodzaju życiowych pasji, rozwijania swoich zainteresowań  i realizowania marzeń bez względu na to w jakiej rodzinie się wychowujemy.

 Tegoroczny Piknik uświęcały:

- darmowe dmuchańce, kulki i eurobungee;

- występy na scenie; przedstawienie talentów wokalnych i tanecznych dzieci i młodzieży (podopiecznych z placówek i rodzin zastępczych, uczniów klasy V Szkoły Podstawowej w Lądku oraz uczennic III kl Gimnazjum w Lądku pod kierownictwem trenerki - Pani Karoliny Zaczkiewicz, a także talenty indywidualne);

- stoiska tamatyczne (stoisko sensoryczno-rozwojowe, biżuteryjne, malowanie twarzy, warkoczyki afrykańskie, fryzury i makijaże, wróżby pirackie, piracka foto-ścianka)

- darmowa kawiarenka oferująca ciepłe i zimne napoje, ciasta, owoce, a także frytki, hot-dogi, a nawet lody!

   Dodatkowym urozmaiceniem była gra terenowa „Poszukiwacze skarbów”, której uczestnicy mieli możliwość zdobyć 3 „złote” monety w następujących namiotach:

-namiot wrzesińskiej drużyny harcerskiej (moneta za zaliczenie toru przeszkód)

- namiot profilaktyczny Komendy Powiatowej Policji w Słupcy, gdzie m.i. można było skorzystać ALKOgogli, a dzięki temu uzyskać informacje o tym jak bardzo jest zniekształcony obraz świata po zażyciu substancji odurzających, a także zdobyć monetę za udział w quizie o bezpieczeństwie w czasie wakacji;

- namiot przyrodniczy z wystawą fotografii autorstwa Pana Jerzego Orchowskiego – lokalnego pasjonata, który na swych zdjęciach uwiecznia walory przyrodnicze Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego (moneta za quiz z wiedzy nt. fauny i flory NPK).

Zdobywca 3 monet mógł wymienić je na wylosowany przez siebie prezent-niespodziankę z pirackiego kufra skarbów.

  Cała impreza była prowadzona przez Pana Krystiana Bartczak z Centrum Kultury Muzyk w Słupcy , który prowadził część muzyczno-artystyczną i na bieżąco relacjonował co się dzieje na placu, a ten wypełniony był po brzegi przez dekoracje w stylu pirackim, a także ogromne łapacze snów, które miały za zadanie nie tylko zdobić, ale też przechwytywać najskrytsze sny i marzenia, które są bazą wyjściową do rozwijania pasji i realizowania życiowych celów. Chcesz wiedzieć kim jesteś? Nie pytaj. Działaj. Działanie Cię określi i ustali. Z działania swojego się dowiesz.” (Gombrowicz, „Dzienniki”).

 

                Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim instytucjom i osobom prywatnym, które włączyły się w organizacje Pikniku Rodzinnego:

- Zarządowi  Autostrady Eksploatacyjnej w Poznaniu,

- Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lądku,

- Wójt Gminy Słupca Grażynie Kazuś

- Komendzie Powiatowej Policji w Słupcy

- Jerzemu  Orchowskiemu radnemu powiatowemu

- Danucie  i Dariuszowi  Gołębiak – właścicielom przedsiębiorstwa ”MonMar” w Strzałkowie

- Anecie  i Dariuszowi  Wysockim  – właścicielom firmy Anecoop Polska

- Jolancie i Zbigniewowi  Chojnackim  – właścicielom Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowe „Luka” w Kawnicach

-Irenie Kubackiej właścicielowi firmy Maredo w Trąbczynie

 -Katarzynie Olejniczak współwłaścicielowi firmy Kasol w Trąbczynie

- Drużynie Harcerzy z Wrześni

- Robertowi  Prus z firmy  AVENA w  Cieninie  Zabornym

- Jakubowi Mielcarkowi

- Krzysztofowi Wroteckiemu

- Tomaszowi  Karpińskiemu  – Prezesowi Zarządu Gminnej Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Strzałkowie

- Marcinowi Pietrzykowskiemu – ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Społeczności Lokalnej "ANMAR" w Słupcy

- Przemysławowi  Kołackiemu –  „Budomex” Strzałkowo

- Spółdzielni Mleczarskiej  Udziałowców w Strzałkowie

- Właścicielowi mobilnego salonu masażu Harmony

- Justynie i Dariuszowi Niewiadomskim .właścicielom Przedsiębiorstwa DAREX  w Lądku

- dyrektorowi Zespołu szkolno-przedszkolnemu w Kotuni  Jolancie Kamińskiej oraz  p. Justynie Skąpskiej  i społeczności uczniowskiej

- Kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej w Lądku Sebastianowi  Woźniakowi 

-Wytwórni Wód  Mineralnych „KAMENA”w   Polanowie

- Henrykowi  Durkiewiczowi właścicielowi Przedsiębiorstwa  „TROJAN” w  Piotrowicach 

- pracownikom firmy Ampol-Merol

- właścicielom Hurtowni "Wika" w Wilcznej oraz hurtowni „Maja” w Słupcy.

 

DZIĘKUJEMY!