Dziś chcemy Wam zaprezentować obiecane ramki wielkanocne - to nasza tegoroczna propozycja świątecznej ozdoby, którą obdarowywaliśmy Naszych Przyjaciół. Niestety z powodu pandemii, mieliśmy dość ograniczony zasięg, ale chętnie dzielimy się prezentacją jak ona powstawała - może ktoś pokusi się o samodzielne przygotowanie takiej ramki. Do jej przygotowania potrzebna jest dowolna ramka do zdjęć, połówka akrylowego jajka oraz dowolne ozdoby. Nasze makramowe fascynacje wykorzystaliśmy do stworzenia tła dla naszej kompozycji, w akrylowym jajku zamknęliśmy zwiastun wiosny w postaci motyla, zaś resztę przyzdobiliśmy kwiatkami i świątecznym kurczaczkiem.



Wielka środa zapisała się w naszym kalendarzu jako kreatywny dzień, w którym nasi wychowankowie popłynęli z wyobraźnią czyniąc przecudne stroiki wielkanocne z różności, które mieliśmy do dyspozycji. Tym postem nie tylko chcemy pochwalić ich pomysłowość, ale też zachęcić Was, abyście sami spróbowali wykorzystać to, co macie pod ręką - może jakąś nieużywaną blaszkę do ciasta, albo stare pucharki do lodów, które zostały "nie do pary", a ciągle żal ich wyrzucić...oraz najróżniejsze ozdoby, dekoracje, które na pewno znajdą się w każdym domu! Zobaczcie, co wyczarowały rączki naszych dzieci:









Dziś już zakicał do nas pierwszy zajączek z prezentami od Szkoły Podstawowej im. Michała Okurzałego w Zagórowie. Składamy serdeczne PODZIĘKOWANIA Dyrekcji, Pracownikom oraz wszystkim Uczniom i Ich Rodzinom za wspaniałą inicjatywę, zbiórkę prezentów, które stały się ogromnym gestem wobec naszych wychowanków - DZIĘKUJEMY!!!




Słupca jest stolicą naszego powiatu, zatem z przyjemnością podjęliśmy się propozycji Muzeum Regionalnego w Słupcy, które zachęciło nas do kreatywnego spotkania z ozdobą, według projektu Pani Dominiki Czerniak-Chojnackiej, upamiętniającą 730-lecie lokacji miasta. Motywem przewodnim tego projektu jest krzyż z herbu miasta, ale też praca ta nawiązuje bezpośrednio do nadchodzących Świąt Wielkanocnych, dlatego Niedziela Palmowa była świetną okazją do podjęcia się zadania. Maluchy pokolorowały pisankę według własnego pomysłu, zaś dziewczyny przygotowały piękne witraże - zobaczcie sami:








Do Świąt Wielkanocnych został już tylko tydzień, a my spieszymy z dekoracjami i kartkami dla naszych najbliższych. Najmłodsza dziatwa przygotowała kartki-kurczaczki dla mamy i taty, zaś Asia zdecydowała się na ambitniejszą pracę, której efekty pokażemy jutro - zapraszamy!


