Zainspirowani tą uroczą nutką:
https://www.youtube.com/watch?v=tAPgBy4cvLk
przygotowaliśmy własną - ośrodkową wersję piosenki przeciwko Koronawirusowi

oto nasz "Ośrodkowy KORONAWIRUSsong":
Refren:
Koronawirusie: chcesz dostać tu się,
lecz my się nie damy, bo zasad tych przestrzegamy:
Rączki długo i dokładnie myjemy; wszystko wokół dezynfekujemy.
Refren
Do szkół teraz nie chodzimy, lekcje w Ośrodku z Paniami robimy.
Refren
Poza teren placówki się nie ruszamy i żadnych gości nie wpuszczamy!
Refren
Na urlopowania nie jeździmy, z naszymi bliskimi się nie widzimy ;(
Refren
Dla koronawirusa jesteśmy niewidzialni, bo jesteśmy ODPOWIEDZIALNI !!!
Jeśli jesteście ciekawi naszego wykonania - koniecznie zajrzyjcie na naszego FB,
(https://www.facebook.com/osrodekwsparcia.wladku)
gdzie dla Was zaśpiewali: Martyna, Paweł, Mikołaj, Jakub
oraz mniej śmiały Kacper (chórki oraz wsparcie instrumentalne).
A to kilka fotek z naszych przygotowań:








21 marca to Pierwszy Dzień Wiosny.
Planowaliśmy topienie Marzanny, albo choćby spacer do Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego,
a tymczasem Nasi Wychowankowie zapoznawali się z nim "w trybie zaocznym".
Z pomocą przyszedł nam internet, w którym poszukaliśmy informacje
o faunie i florze tego rezerwatu, na którego skraju widnieje nasz Ośrodek.
Przygotowaliśmy małą wystawkę najpopularniejszych gatunków występujących na jego terenie zwierząt -
- przed Państwem nasza interpretacja bobra, czapli, cyraneczki gęgawy i łabędzia:














Do Świąt Wielkanocnych pozostało jeszcze trochę czasu,
ale wtedy nie będzie już z nami Pani Ani,
która bardzo chciała zrobić z nami zajęcia manualne w świątecznych klimatach,
dlatego wielkanocne wyklejanki mamy już za sobą:






Pani Ani życzymy dużo zdrówka ;-*
Już tęsknimy!

"wariacje na temat ZAJĄCA" - czyli zajęcia manualne z Panią Anią:











Czas kwarantanny domowej jest dla nas wszystkich wyzwaniem pod wieloma względami.
Starajmy się spędzić go nie tylko rozważnie, ale też ciekawie i nie uciekajmy do telefonów czy komputerów...
W ramach profilaktyki cyberzagrożeń, Pani Kamila proponuje:
"wyloguj się z sieci i zaloguj się do spędzania czasu wolnego poza nią",
a w miniony weekend przeprowadziła z wychowankami zajęcia profilaktyczne, których tematem była
"identyfikacja symptomów uzależnienia od sieci oraz alternatywne przykłady spędzania czasu wolnego" -
- tym razem: własnoręczne tworzenie wisiorków z masy piaskowej:







Taką masę piaskową można zrobić samodzielnie z piasku z domieszką kleju typu wikol.
Czasem jednak, od przepisu na taką masę,
bardziej przydatny może się okazać "przepis na udany dzień" - polecamy!
